Imagination Festival 2021: Drum & Bass stage

Již za pár týdnů se v prostorech PVA EXPO Letňany odehraje 11. edice Imagination Festivalu, která slibuje tradičně spektakulární show pro všechny milovníky bass & hard music. Dvě designové stage obsadí celkem 22 umělců v čele s největšími hvězdami žánrů. A nyní je na čase se jim všem podívat na zoubek, ať víme, do čeho jdeme.

Udávat tempo drum & bassové Imagination stagi budou australští Pendulum, kteří vystoupí se svým DJ setem. A kdo by neznal jejich tvorbu, vždyť mají na svědomí legendární skladby jako “Tarantula”, Propane Nightmares” nebo Watercolour”. Po téměř desetileté pauze, kterou přerušilo jen vydání remixového alba The Reworks” v roce 2018, se Pendulum v plné síle vrátili s vydáním loňského singlu Driver / Nothing For Free” a my se tak určitě můžeme kromě největších hitů těšit i na nový materiál.

 

Chybět nebude ani miláček českého publika a aktuálně dvojnásobný držitel ocenění “Best DJ” v anketě Drum & Bass Arena Awards, A.M.C. Ten pár dní zpět vydal své druhé album s názvemVOID”, kde kromě titulní skladby najdeme i pecky jako Operator” nebo Bass”.

 

I Maduk, holandský producent a představitel labelu Liquicity, jen pár týdnů zpět vydal nové album. I v jeho případě se jedná o album druhé, a nese název Transformations”. Maduk na něm pracoval několik let a postupně ho téměř celé vydal, hezky jeden singl po druhém. A když ho máme nyní kompletní, který track vás z něj baví nejvíc? My si nejvíc ujíždíme na Colours” a Everytime”!

 

Hutnou basou ve svém setu rozhodně nebude šetřit britský producent Emperor. Ten má aktuálně extrémně produktivní období a po dlouhých letech vydávání na Critical Music se loni prezentoval skvělým “Sunder” EP na Vision a hlavně pak temnou náladovkou “Still”, kterou vydal na UKF a k dnešnímu dni nasbírala už přes 1 150 000 přehrání na Spotify. Není divu, že si ji oblíbila také naprostá většina předních DJs. Aktuálně má na svědomí také skvělý remix tracku Diagram”, na kterém spolupracovali Annix, K Motionz a Simula.

 

Nic jiného než totální nářez nemůžeme čekat od Eatbrain League. Mozkožrouty do bitvy povede jejich generál Jade, k němu se pak připojí ukrajinské bratrské duo Agressor Bunx, medvědí trio Teddy Killerz a oblíbený MC Coppa. Velmi plodný rok z této sestavy letos mají především Agressor Bunx, kteří vydali hned několik skvělých singlů jako Bunker” nebo Eternal Frost”. Teddy Killerz pak za sebou mají čerstvou spolupráci s kultovním EDM projektem The Bloody Beetroots nazvaný Elevate”, který vyšel na labelu Monstercat.

 

Na jemnější notu nám zahrají Pola & Bryson, britské duo reprezentující label Shogun Audio. Ti mají aktuálně na kontě již třetí album Beneath the Surface”. Na něm jako diamanty září hned několik skvělých vokálovek jako “Under” nebo “Neverend”. Že ale umí Jack s Harrym přitvrdit, dokazuje temný počin “Anaesthetist” nebo jejich bootleg Circles”, který jsme mohli v posledních 3 letech slýchat v setech všech zahraničních headlinerů na festivalech po celé planetě.

 

Domácí scénu bude reprezentovat Forbidden Society, který letos chrlí jeden singl za druhým. Po letech, kdy se věnoval především těm nejtvrdším drum & bassovým beatům, se aktuálně Jindra prezentuje skvělými temnými deepy. Za všechny jmenujme například parádní roller “Dont Push Me”, nazlobený Static” nebo spolupráci s Emperorem Disremember”.

 

Dalším projektem s čerstvým albem na kontě jsou českoslovenští Ripple. Effect” obsahuje hned několik parádních letních hitovek jako Summer Lights” nebo Paradise”, a když k tomu přičtete spolupráce se jmény jako Neonlight či Sovryn, rozhodně se máme na co těšit.

 

Slovenskou stopu na drum & bassové stagi zanechá projekt Simple Souls. Unikátní mix soulu, funku, hip-hopu, jazzu a drum & bassu jim už stihnul zajistit pozornost i za hranicemi a hlavním domovem pro jejich hudbu se stal legendární britský label Liquid V. Jen letos mají na svědomí sluncem zalité pecky jako Sweet Love”, “Dynasty” či Going Back”. Zároveň se jedná o jediný lokální projekt s plnohodnotnou live show.

 

Čeká nás noc plná skvělého Drum & Bassu v jeho nejrůznějších podobách a na své si tak přijdou všichni příznivci zlomených beatů. Vstupenky na Imagination Festival 2021, který proběhne 19. listopadu v PVA Expo Letňany, jsou stále k dispozici v předprodeji v síti GoOut za 1089 Kč.

 

KOUPIT VSTUPENKY

FACEBOOK EVENT

 

Přejít nahoru