Imagination Festival 2022: Drum & Bass stage

Již 25. listopadu proběhne v prostorech PVA EXPO Letňany 12. edice Imagination Festivalu. Na dvou stagích se tradičně mohou fanoušci těšit na spektakulární show pro všechny milovníky bass & hard music a 14 zahraničních headlinerů. Pojďme se nyní společně podívat, kdo nás potěší svým vystoupením na Imagination Drum & Bass stagi!

Headlinery letošní edice je legendární rakouské duo Camo & Krooked. Tato dvojka má za sebou již pět studiových alb a nespočet singlů, v poslední době především v kolaboraci s jejich rakouským kolegou Mefjusem. Je nám opravdovou ctí přivítat Reiniho a Markuse na Imaginationu poprvé zrovna v jejich snad producentsky nejplodnějším období za celou dosavadní kariéru – důkazem budiž jejich letošní singly „Overture“ nebo „Break Away“ (s Mefjusem), „Nova“ (s Noisií), „No Way Out“, jejich remix na High Contrastův „Return Of Forever“ a nebo před pár dny čerstvě vydaný remix „Breathe“ od Prodigy. Show Camo & Krooked je vždy silný hudební zážitek a my se už nemůžeme dočkat, jaké bangery na nás pánové vytasí!

 

Další velkou premiérou na Imagination stagi a zároveň velkým návratem do Česka bude vystoupení britského umělce SPORa. Drum & Bassová legenda se do České republiky podívá po dlouhých sedmi letech a očekávání jsou obrovská. Jeho tracky „1up“ nebo „Aztec“ tvořily v prvním desetiletí nového tisíciletí základ každé drum & bass party, nesmazatelně se zapsal do historie způsobem, jakým pomáhá formovat žánr v průběhu téměř posledních dvou dekád a jeho releasy na Lifted Music, Renegade Hardware, Subtitles Recordings nebo jeho poslední EP „Cave“ vydané na Deadmau5ově labelu mau5trap jsou definitivním důkazem kvality tohoto umělce. Neočekáváme nic jiného, než technicky propracovaný set plný vlastní tvorby, starých, nových, i dosud nevydaných tracků.

 

Tradice showcase vystoupení na Imagination stagi bude pokračovat i letos. Pro letošní rok jsme pro vás připravili Blackout Showcase ve velmi neobvyklém složení Neonlight & Prolix & Redpill. Tito tři neurofunkoví jezdci si v žádném případě nebudou brát servítky a jejich hodinu a půl dlouhé vystoupení vám představí drum & bass v nejsyrovější podobě. Na řadu zcela určitě přijdou tracky z letošního alba „Vanity Fair“ od Neonlight a spousta z letošních releasů a remixů od Prolixe a Redpilla. Jste připraveni na pořádné zatmění?

 

Do varu nás před půlnocí dostane deepová legenda Enei. Jedna z předních tváři Critical Music, jehož kariéra i po patnácti letech vydávání hudebních nahrávek a vystupování na světových eventech nejeví žádné žádné známky stagnace. Jméno Enei je synonymem pro Deep Drum & Bass, hudební inovaci a nenapodobitelný sound. Jen v letošním roce má na kontě šest EP, jako například nedávno vydaný „The Hammer“ nebo „The Greatest trick“ a jeho premiérové vystoupení na Imagination Festivalu tak bude zcela určitě plné nejen fresh hudby, ale jak je jeho zvykem, i spousty dubplatů. Voláme hasiče!

 

Po naprosto neskutečném vystoupení na letošním Let It Roll festivalu nebylo otázkou jestli, ale kdy se opět do Česka vrátí Mandidextrous. Poctivý 4×4 speedbassový nářez ve vražedném tempu bude tím, co ze všech ravers vyždímá před samotným závěrem večera poslední zbytky energie. Mandidextrous jako průkopníci nových svěžích žánrů, jako jsou Jungletek, Raggatek a Speedbass, se ve své době stali skutečnými influencery s obrovskou fanouškovskou základnou, překračují hranice jak v hudbě, tak v genderu.

 

Na mnohem něžnější notu nám letos zahraje belgický producent Andromedik. Tento reprezentant stáje Liquicity vydává hudbu již od útlého věku, avšak až jeho průlomové album „Essence“, které vyšlo v loňském roce, jej stoprocentně zařadilo na hudební mapu světa mainstream Drum & Bassu. Jeho přísun energie a euforie je přesně to, co chceme na začátku večera slyšet a už se nemůžeme dočkat, až si všichni společně zazpíváme jeho hity „First To Go“, „Let Me In“ nebo „Elevate“!

 

Posledním zahraničním aktem letošního Imaginationu je ruské duo Synergy. Dynamický a těžký zvuk této dvojky vychází ze spojení producentů dříve známých jako SEGMENT & CONCEPT VISION. Perfektní rovnováha mezi melodií a velkou energií, kterou se charakterizuje jejich zvuk, je možná skutečnou budoucností Drum & Bassu. V poslední době lehce opouštějí vody neurofunku a věnují se více melodičtějším polohám, jak je možné slyšet například v jejich nedávno vydaném EP „Where You Belong / Aurora“, v každém případě se bude jednat o jedinečné vystoupení plné neočekávaných zvratů, které skvěle zapadá do konceptu první poloviny noci.

 

České vody bude letos reprezentovat dvojice A-Cray & Zigi SC. Dvě z nejvýraznějších postav tuzemské drum & bass scény posledních let budou mít tu čest letošní Imagination uzavírat. Oba Ondřejové patří mezi DJskou i producentskou špičku v České republice a neurofunkové šílenství, které pro vás pánové společně rozpoutají, bude opravdu pekelným vyvrcholením večera. A-Cray má za sebou releasy na Hoofbeats Music, Eatbrain, C4C, nebo na vlastním labelu Cray Tunez, Zigi SC se může pyšnit releasy na Close 2 Death Recordings, Hanzom Music, UTM-Records nebo Empire Recordings.

 

Samotným začátkem večera vás provede DJská dvojice Akira & Bifidus Aktif. Nerozlučná dvojice kamarádů původem z Karlových Varů, ale zároveň DJs, které zná snad každý fanoušek DNB v České Republice a na Slovensku. Tento sehraný tandem letos svým setem zahájí Imagination stage a my jsme si zcela jistí, že jsme tento úkol nechali v těch nejlepších rukou 🙏

 

Čeká nás noc plná skvělého Drum & Bassu v jeho nejrůznějších podobách a na své si tak přijdou všichni příznivci zlomených beatů.

Vstupenky na Imagination Festival 2022, který proběhne 25. listopadu v PVA Expo Letňany, jsou k dispozici v předprodeji v síti Boom, aktuálně za cenu 1 090 Kč.

 

KOUPIT VSTUPENKY

FACEBOOK EVENT

 

Přejít nahoru