Imagination Merchandise: Rozhovor s grafickým designérem Markem Ehrenbergerem

Vítejte ve světě, kde se hudba setkává s vizualizací a kde se představivost prolíná s realitou 🔮 V tomto rozhovoru se vydáme na zajímavou cestu do srdce našeho merchandise jehož grafickým designérem je Marek Ehrenberger – kreativec tělem i duší, který nám umožnil se podívat na vizuál našeho merchandise z trochu jiné perspektivy 👁 

💙 Od naší poslední spolupráce uběhl už rok. Na úvod by nás proto zajímalo, jak dlouho už se tvorbě návrhů věnuješ?

Na volné noze nebo jako freelancer se pohybuji už přes deset let. K danému oboru jsem se dostal během studia, jelikož jsem vystudoval grafický design a později se věnoval více ilustraci a kreslení.

💙 Dlouholetá praxe je na tvých dílech rozhodně vidět. Jak obvykle při tvorbě návrhu postupuješ?

Na začátku je vždy komunikace s klientem týkající se jeho požadavků a představě na jejíchž základě si udělám rešerši. Následně se pustím do skicování. Většinou z toho vznikne hrubá skica, která se prodiskutuje s klientem a následně po schválení se finalizuje do finálního výsledku.

💙 Jak dlouho ti celý proces zabere času?

Vždy záleží na náročnosti daného projektu. Pokud se jedná o linkovou malou tvorbu, proces zabere pár hodin. Pokud se ale jedná o nějakou komplexnější větší vizualizaci, daný proces zabere i týden. Samozřejmě záleží co vše zakázka obsahuje.

💙 Tvoje návrhy mají své kouzlo a originalitu. Je něco co tě při tvorbě inspiruje?

Při mé tvorbě mě inspiruje hodně věcí. Mohou to být opravdu maličkosti, jako například nabídnuté sušenky nebo procházka v přírodě. Hodně inspirující je pro mě i hudba. Jelikož trávím hodně času u počítače, mám různé druhy hudby, kterou poslouchám, pro různé procesy tvorby. A pak často je to i vystoupení z mé komfortní zóny.

💙 Za svou dlouholetou praxi musíš mít za sebou hodně zakázek. Existuje nějaká spolupráce, která tě opravdu bavila? 

Těch spoluprací, které mě bavily, je spousta. Jedna z nich byla spolupráce právě pro Imagination, kdy mě bavilo vytvářet ten daný element, který má dystopickou spirituální atmosféru. Většina grafik, které jsou spojené s elektronickou hudbou mají trošku temnější vibe a to hlavně proto, že si myslím, že spoustu lidí na eventy elektronické hudby chodí, aby ze sebe vytančili jejich špatné pocity. Takže toto spojení mě bavilo i vytvářet a přenášet do daného vizuálu.

💙 Jak bys tedy celkově charakterizoval nebo popsal svůj návrh?

Návrh pro Imagination obsahuje dystopický a trošku temnější objekt, který spojuje třetí oko, které je vyobrazené trojúhelníkem a robotickým okem ve středu. Celkový vizuál doplňují elementy, jako jsou blesky a vesmírné doplňky.

💙 Když se řekne slovo Imagination, co si pod tím představíš?

Pod slovem Imagination si představím spoustu věcí, ale pokud mám být konkrétní tak nejspíš nějakou fantaskní snovou krajinu.

💙 Na závěr by nás zajímalo, co kreativec jako ty dělá ve volných chvílích?

Ve svých volných chvílích dělám spoustu věcí. Největší energii mi dodává socializace s lidmi, endorfin a příroda. Takže se tyto tři věci i snažím ve svých volných chvílích naplňovat.

💙 To zní skvěle. Máš nějaké favority na hudební scéně nebo oblíbené žánry?

Pokud mám zmínit nějaké interprety, tak je to například Arlo Parks nebo Fred Again. A pokud bych měl projet svůj Spotify playlist, tak 70% playlistu je tvořeno elektronickou hudbou a zbytek je různorodý. Čím dál tím víc začínám poslouchat i ambientní melodie, klasickou hudbu nebo osmdesátkový pop. Tím, že toho mám hodně naposlouchaného tak nějaká nezvyklá nová hudby mi dodává inspiraci a motivaci při práci.

👇 Imagination Merchandise navržený od Marka můžeš zakoupit na našem webu 👇

store.beatworx.cz

 

 

Přejít nahoru