Legendární Wilkinson a jeho cesta drum & bassem v čase 🔮

Co se týče drum & bassové hudby a scény, jen málo umělců zanechalo tak výraznou stopu jako britský producent Wilkinson 👁 V tomto článku se tak vydáme zpátky v čase a prozkoumáme některé z jeho nejikoničtějších tracků, které definovaly jeho cestu světem drum & bassu 💫

Wilkinson na Imagination Festivalu 2013
Wilkinson na Imagination Festivalu 2013

„Moonwalker“ (2011)

Jeho ranou kariéru poznamenalo vydání skladby „Moonwalker“. Tato skladba ukázala jeho talent pro vytváření složitých bicích patternů a atmosférických melodií a připravila půdu pro jeho budoucí úspěchy. Byla to předzvěst toho, co tohoto začínajícího umělce ještě čeká.

 

„Afterglow“ (2013)

V roce 2013 vydal Wilkinson skladbu „Afterglow“, která ho katapultovala k mezinárodnímu uznání. Její nakažlivá melodie a procítěný text zasáhly fanoušky a staly se základem festivalů a klubových nocí po celém světě. „Afterglow“ je dodnes jednou z jeho nejznámějších a nejoblíbenějších písní.

 

„Half light“ (2014)

„Half light“ je dalším klenotem ve Wilkinsonově diskografii, který vyšel v roce 2014. Tato skladba je ukázkou jeho pokračující inovace, kdy mísí éterické melodie se složitými bicími a vytváří tak fascinující poslechový zážitek.

 

„What“ (2016)

Track, který odráží tvrdé období neurofunku. “What” se dá považovat za výstřední skladbu jeho portfolia, a to hlavně kvůli neobvyklému použití těžkých úderů a absenci ladných a jemných vokálů. 

 

„Sweet Lies“ (2017)

Jak Wilkinsonova kariéra nadále stoupala, vydal v roce 2017 skladbu „Sweet Lies“. Tato skladba znamenala zpětný posun k melodičtějšímu a vokálnějšímu stylu a ukázala jeho producentskou zaměřenost. 

 

„All For You“ (2019)

„All For You“ je další populární skladbou z uměleckého repertoáru. Skladba vydaná v roce 2019 kombinovala oduševnělé vokály s valivou basovou linkou, čímž si vysloužila místo v playlistech oddaných drum & bassových nadšenců i milovníků mainstreamové hudby.

 

 

Wilkinson na Let It Roll Winter 2023
Wilkinson na Let It Roll Winter 2023

„Frontline“ (2020)

V roce 2020 Wilkinson pokračoval v posouvání hranic s albem „Frontline“. Tento track se ponořil do temnějšího, undergroundovějšího teritoria a ukázal jeho přizpůsobivost v rámci rozmanitého drum & bassu. Jeho drsné basové linky a silné dropy upevnily jeho status žánrově nevyhraněného umělce.

 

„Keep Dancing“ (2021)

Track nového desetiletí „Keep Dancing“ z roku 2021. Tato nakažlivá melodie vzbouzela naději v těžkých časech a povzbuzovala posluchače, aby v hudbě našli útěchu a radost. Je to důkaz jeho schopnosti vytvářet hudbu, která s lidmi rezonuje na hlubší úrovni.

 

„Close Your Eyes“ (2022)

V roce 2022 Wilkinson spojil své síly s britskou zpěvačkou a skladatelkou iiolou a společně vytvořili sklabu „Close Your Eyes“, která vyšla 21. ledna na jeho vlastním labelu Sleepless Music. Track je unikátním tanečním počinem, který charakterizují nevšední melodie, strhující breakbeaty a iiolin okouzlující vokál.

 

„Never B Mine“ (2023)

Je nejnovější skladba, která vznikla ve spolupráci s tajemným projektem Kioto Bug. Celý track však podle Wilkinsona vyšel náhodou a z počátku se tak ani nepočítalo s jeho vydáním. Když však skladbu poprvé zahrál v Las Vegas a uviděl reakci publika, rozhodl se ji vydat.

 

Ať už jste oddaní drum and bassoví nadšenci, nebo prostě jen někdo, kdo má rád dobrý beat, najděte si čas a přijďte si poslechnout tyto ikonické skladby živě 20. října 2023 do klubu SaSaZu, a to v úplně jiném zvukovém i vizuálním měřítku 💙🔥


 🎟 VSTUPENKY 🎟

📆 UDÁLOST 📆


 

Přejít nahoru